پرینت

مرگ بر آمریکا؛ شعاری که باقی خواهد ماند

زیر گروه: اخبـــار عمومی


 

مرگ بر آمریکا؛ شعاری که باقی خواهد ماند

 

به گزارش الف، مرگ بر آمریکا گرچه شعار همیشه ی مردم ایران و واکنش آنها به دشمنی های آمریکا علیه ایران بوده، اما در روزهایی از سال پررنگ تر و رساتر شنیده می شود؛ از جمله در ۱۳ آبان که به واقع برای این مردم روز «مرگ بر آمریکا» است. در سال های گذشته تلاش هایی برای کم رنگ کردن این شعار انجام شد؛ در حالی که از دشمنی آمریکا چیزی کم نشده بود.


عکس نوشته/مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر سیاست‌های آمریکا
برخی افراد در اولین سالگرد ۱۳ آبان دولت یازدهم با بیان خاطرات ساختگی از امام خمینی (ره) ادعا کردند که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خواستار ترک شعار مرگ بر آمریکا بوده است. این ادعا البته واکنش های مستند و مناسب خود را دریافت کرد و از آن جمله، تاکیدات امام (ره) بر این شعار بود.

در ماه های اخیر مجدد برخی پی کم رنگ کردن این شعار رفته اند. آنها توافق هسته ای با کشورهای ۱+۵ را بهانه ی تطهیر چهره آمریکا در ایران کردند که این برخلاف آرمان‌ها و سیاست های نظام جمهوری اسلامی در طول این سال‌ها است. رهبری در دیدار دانشجویی ماه رمضان امسال در پاسخ به سوالی که پس از برجام تکلیف مبارزه با استکبار چه می شود، تاکید کردند که مبارزه با استکبار ادامه دارد و مصداق اتم آن هم آمریکاست. همچنین حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز نیز در دیدار دانشجویان و دانش آموزان در مورد شعار مرگ بر آمریکا فرمودند: شعار و فریاد مرگ بر امریکای ملت ایران دارای پشتوانه قوی عقلانی و منطقی و برگرفته از قانون اساسی و تفکرات اصولی است که ظلم و ستم را بر نمی تابد. مفهوم این شعار، مرگ بر سیاستهای امریکا و استکبار است و این منطق برای هر ملتی تشریح شود آن را می پذیرد.

سایت الف پیرامون همین موضوع با سه تن از کارشناسان گفت و گو کرده است؛ حمیدرضا ترقی؛ عبدالحسین روح الامینی و محمد صادق کوشکی. با هم بخوانیم:

افرادی که خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند از اوباما تبعیت می‌کنند


حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد روز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: روز ۱۳ آبان در واقع یادآور چهار مسئله مهم در تایخ سیاسی کشور است، در ابتدا باید به تصویب کاپیتولاسیون در مجلس رژیم شاه خائن توسط حسن علی منصور نخست وزیر آن دوره اشاره کرد که خیانت بزرگی علیه ملت ایران انجام داد و مسئله دیگر مخالفت امام خمینی (ره) به کاپیتولاسیون که منجر به تبعید ایشان به ترکیه شد و این نیز ظلم بزرگی به مرجعیت بود.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات دیگر تظاهرات دانش‌آموزان علیه رژیم طاغوت بود، که موجب کشته شدن تعداد زیادی از دانش آموزان شد. اما مهم ترین مسئله در روز ۱۳ آبان تسخیر لانه جاسوسی است چرا که آمریکا همواره خیانت‌های بزرگی را علیه ملت ایران مرتکب شده و از گروه های تروریستی حمایت کرده است و روزی نیست که علیه ایران دست به اقداماتی نزد. لذا اقدامات جنایاتکارانه آمریکا هیچ گاه از ذهن مردم ایران بیرون خواهد رفت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تاکید کرد: آمریکا عامل اصلی عقب‌ماندگی‎‌ ها و خسارات زیادی در کشورمان است و امروز بزرگترین فتنه‌گر و دشمن در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی محسوب می‌شود. لذا نه تنها شعار مرگ آمریکا در ذهن و فکر مردم کمرنگ نمی‌شود؛ بلکه با توجه به تهدیدات آمریکا در طی این سال‌های گذشته علیه ایران، شعار مرگ بر امریکا امسال از سال گذشته بلندتر و حضور مردم پررنگ‌تر خواهد بود.

ترقی یه توافق هسته ای اشاره کرد و ادامه داد: علی‌رغم توافق هسته ای ایران با ۱+۵، ما همچنان شاهد هستیم که آمریکایی‌ها به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هنوز تمام گزینه‌های روی میزشان علیه ایران باقی مانده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: روز ۱۳ آبان برخلاف غرب گرایان و ساده اندیشان که تصور می‌کنند مذاکرات هسته‌ای تمام مشکل ما را برطرف خواهد کرد، پرشکوه تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد، آنهایی که اعتقاد دارند شعار مرگ بر آمریکا باید حذف شود همواره از اوباما تبعیت کرده و از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) فاصله گرفته‌اند.

شعار مرگ بر آمریکا باقی خواهد ماند

عبدالحسین روح الامینی از فاتحان لانه جاسوسی سابق آمریکا در گفتگو با الف، در مورد اینکه برخی از افراد خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، اظهار داشت: تعدادی از افراد که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشته‌اند، که در آن زمان نیز دورویی آنها رو شد و در حال حاضر نیز اظهار پشیمانی می‌کنند. لذا دلیل نمیشود که آنها الان پشیمان هستند، این اقدامی که صورت گفته است، اشتباه است.

وی تاکید کرد: آمریکا همچنان خوی استکباری خود را حفظ کرده است و در حال حاضر در تلاش است تا بیشتر به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند لذا شعار مرگ‌ بر‌ آمریکا از گذشته بوده و هست و هر زمانی که آمریکا کوتاه آمد، می توان در این خصوص بحث کرد.

۱۳ آبان امسال پرشکوه تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد اینکه پس از توافق هسته‌ای، افرادی خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، گفت: برجام صرفا یک برنامه نوشته شده روی کاغذ است و همانطور که سخنگوی دولت مطرح کرد آثار و نشانه‌ای از رفع تحریم‌ها تا یکسال آینده در اقتصاد کشور وجود نخواهد داشت. لذا اگر گفته ایشان را ملاک قرار دهیم در اقتصاد کشورهیچ تفاوتی به وجود نیامده است و لزومی ندارد که ما درعملکردمان تغییرات ایجاد کنیم و شعار مگر بر آمریکا هیچگاه حذف نخواهد شد.

وی تصریح کرد: مشکل ما با آمریکا تنها بر سر توافق هسته‌ای نیست، ما مشکلات و تفاوت‌های بسیاری با آمریکا داریم، آنها همواره نگرش خود برتربینی در جهان داشته و خود را حق می‌دانند و حقوق ملت‌ها را نادیده می‌گیرند. ما به عنوان یک مسلمان تفاوت دیدگاه بسیاری با آنها داریم و هیچ گاه نمیتوانیم با آنها رابطه برقرار کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه افرادی که خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، تنها به دنبال اهداف خود بوده، اظهار داشت: افرادی که به بهانه برجام، صحبت از حذف شعار مرگ بر آمریکا می‌کنند اینها به دنبال بهانه جویی هستند چرا که اگر برجامی نیز وجود نداشت، آنها باز هم به بهانه‌های مختلف خواستار حذف این شعار بودند. این افراد از ابتدا قلبشان برای آمریکا می‌تپید و این کشور را منشاء خیر در دنیا میدانند.

کوشکی ادامه داد: ما هرچقدر که به سمت جلوتر حرکت می‌کنیم دشمنی آنها با ما بیشتر می‌شود به همین منظور هر سال باید فرهنگ و دشمن شناسی خود در جامعه را توسعه دهیم و اجازه ندهیم تا کسانی که اعتقاد دارند به این دارند که باید زیر پرچم آمریکا حرکت کرد بر سر کار بیایند.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: مراسم امسال سالگرد ۱۳ آبان باید پرشکوه تر از سال‌های گذشته برگزار شود؛ چرا که منطق این است که به دلیل جنایات آمریکایی‌ها ما هیچ گاه نباید با آنها رابطه برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه افرادی که خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، هیچ گاه در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت نکرده‌اند، گفت: افرادی که خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند،هیچ گاه در راهپیمایی شرکت نکرده و جزو همان دسته از افرادی هستند که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری آمریکا در قلب و ذهنشان نفوذ کرده است، این افراد به بهانه برجام به دنبال کسب فرصت برای خود هستند.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی خاطرنشان کرد: ما همواره باید مراقب نفوذ و توطئه آمریکا باشیم و اجازه ندهیم در داخل نیز افرادی که به دنبال ارتباط با آمریکا هستند در جامعه نفوذ پیدا کنند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ارسال خبرنامه

کاربر گرامی برای دریافت تازه های سایت لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

نشانی ما

  • مشهد مقدس، میدان شهدا، خیابان امام خمینی (ره) 3، کوچه شهید رجب پور، مسجد و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع)
  • تلفن: 32224488-051
  • همراه: 1161776-0915
  • سامانه پیام کوتاه: 10001776
  • تلفکس: 37349711-051